Saturday, April 20, 2024
HomeAktualitetReshjet e shiut në vend, ja si paraqitet situata në qarkun e...

Reshjet e shiut në vend, ja si paraqitet situata në qarkun e Shkodrës …

-

 

Ju informojme mbi situaten ne Qarkun Shkoder.

Akset rrugore te kontraktuara nga DRV nuk kane probleme ne qarkullimin rrugor.

Nga DRUK Lezhe informohemi se ne argjinatura e kanale kullimi deri tani nuk jane konstatuar probleme.
Nivelet e lumenjve jane poshte gjendjes rrezikut.

Per bashkine Puke deri ne keto momente raportohet te kete deme ne rruget rurale te njesive administrative, shembje skarpatash, gerryerje dhe vershime inertesh nga reshjet e nates se mbremshme, rruget jane te kalueshme.

Ne territorin e bashkise Fushe-Arrez raportohet te kete demtimin e rrugeve auto rurale te NjA Iballe, Fierze, Blerim dhe Qafe-Mali, ku po punohet per venjen ne funksion te tyre, gjithashtu ka patur probleme edhe me furnizimin me energji elektrike ne disa fshatra.

 

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts