Saturday, February 24, 2024
HomeKronikaDigjet makina e biznesmenit të njohur të naftës në Lezhë

Digjet makina e biznesmenit të njohur të naftës në Lezhë

-

 

Makina e një biznesmeni në Lezhë është përfshirë nga flakët rreth orës 4:00 të mëngjesit në Ishull Shëngjin.. Makina është pronë e biznesmenit Ndue Pjetrushi (Noshi) i cilit merret me tregtimin e naftës Kosovë-Shqipëri. Nuk dihen ende shkaqet e këtij zjarri, në ishte incident apo zjarrvënie e qëllimshme.

Policia e Lezhës tha se ka nisur hetimet për ngjarjen. Në njoftimin zyrtar thuhej: Rreth orës 4:00, në Ishull Shëngjin, është konstatuar duke u djegur mjeti tip “Benz”, në pronësi të shtetasit N. P. 56 vjeç, banues në Lezhë.

Mjeti ka qenë i parkuar në anë rruge dhe për pasojë është djegur plotësisht.  Grupi hetimor vazhdon veprimet hetimore për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes si dhe përcaktimin e shkakut te djegies.”

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts