Friday, June 21, 2024
HomePolitikëRama pret Presidentin gjerman në Kryeministri: Mbështetja e Gjermanisë është thelbësore

Rama pret Presidentin gjerman në Kryeministri: Mbështetja e Gjermanisë është thelbësore

-

 

Pas pritjes nga Presidenti Bajram Begaj, fjalimi në Kuvend dhe vizita në varrezat e Dëshmoreve me kryebashkiakun e Tiranës Erion Veliaj, Presidenti i Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier është pritur nga kryeministri Edi Rama.

”Nder dhe kënaqësi e posaçme vizita sot në kryeministri e Presidentit të Republikës Federale të Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier”,-shkruan Rama.

Kurse presidenti gjerman tha se ”Jetojmë në kohë të vështira, pjesë e diskutimeve ishin dhe pasojat e luftës së Rusisë. Në këtë kohë, të konsiderojmë që Europa duhet të tregojë bashkim dhe vendosmëri”.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts