Friday, May 24, 2024
HomePolitikëMeta vlerëson Primaret e PD, thirrje qytetarëve për protestën: Proces transparent e...

Meta vlerëson Primaret e PD, thirrje qytetarëve për protestën: Proces transparent e civilizues

-

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka përgëzuar Partinë Demokratike për procesin e Primareve që u mbajt dje, nga ku do të dalin kandidatët për kryetarë bashkie që do garojnë për zgjedhjet lokale të 14 majit.

Përmes një reagimi Meta thekson se ky ishte një proces transparent dhe civilizues në interes të demokracisë. Po ashtu Meta beri thirrje për pjesëmarrje ne proteste.

MESAZHI I METËS

Shumë urime për Partinë Demokratike për procesin transparent, civilizues dhe në interes të demokracisë direkte të Primareve.
Një hap i madh përpara!
Nesër të gjithë bashkë në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit” në mbrojtje të Kushtetutës, lirisë dhe demokracisë! ✌️🇦🇱

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts