Thursday, February 9, 2023
HomePolitikëPresidenti i Këshillit Europian: Samiti do zhvillohet në zemër të rajonit, evolucion...

Presidenti i Këshillit Europian: Samiti do zhvillohet në zemër të rajonit, evolucion i fortë i Shqipërisë

-

 

Nesër në Tiranë do të mbahet samiti i BE-së dhe Ballkanit Perëndimor, i pari që mbahen në vendin tonë dhe në rajon. Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel e quan simbolik samitin, pasi sipas tij do të zhvillohet në zemër të rajonit.

Po ashtu Charls thotë se ky samit tregon një evolucion të fortë të Shqipërisë sa i përket angazhimit.

“Samiti i nesërm BE- Ballkani Perëndimor është shumë simbolik sepse do të zhvillohet në Tiranë, në zemër të rajonit. Tregon një evolucion të fortë për sa i përket angazhimit”, shkruan Michel në Twitter.

Në samitin BE-Ballkani Perëndimor pritet të jenë 44 delegacione, i cili do të nisë nesër nga ora 10:00.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,703FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts