Sunday, January 29, 2023
HomePolitikëMeta akuza Ramës: Pjella më bastarde që orkestron ngjarje të tilla në...

Meta akuza Ramës: Pjella më bastarde që orkestron ngjarje të tilla në ditën e Samitit

-

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta që në nisje të protestës së opozitës sulmoi ashpër kryeministrin Edi Rama, duke akuzuar këtë të fundit për sulmin ndaj kryetarit të PD-së, Sali Berisha.

Meta e cilësoi Ramën ‘pjellë bastarde dhe skifizofren’.

“Të dashur motra dhe vëllezër, tiranas, shqiptarë kudo ku jeni. Nuk do doja të flisja gjatë, se pata fatin pak javë më parë ta bëjë këtë gjë para jush, por sot besoj se është shumë e qartë; koha e fjalëve dhe fjalimeve duhet t’i lërë vendin kohës së veprimeve të organizuara për t’i treguar vendit pjellës më bastarde të kësaj tokë që orkestron në ditën e samitit europian një ngjarje të denjë për një kryeministër skizofren, delinkuent dhe tradhtar për zbatuesin e platformës së pastrimit etnik.”, tha Meta.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,674FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts