Monday, February 6, 2023
HomePolitikëPresidenti i KiE-së: E ardhmja e fëmijëve në rajon do jetë e...

Presidenti i KiE-së: E ardhmja e fëmijëve në rajon do jetë e sigurt pranë BE

-

Presidenti i KiE-së, Charles Michel deklaroi nga Tirana, ku do të mbahet dhe samiti i BE-Ballkani Perëndimor se mbështesin rajonin.

Ai theksoi se e ardhmja e fëmijëve të rajonit do të jetë e sigurt, duke shtuar se reformat janë të nevojshme.

“Ky do të jetë një takim i rëndësishëm, simbolik. Hera e parë që ndajmë një samit të BE në një prej vendeve të Ballkanit. E ardhmja e fëmijëve tanë do jetë më e sigurt me Ballkanin Perëndimor pranë BE. Sot do të nënshkruajmë një marrëveshje për tarifat Roaming.”, tha ai.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,699FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts