Sunday, January 29, 2023
HomePolitikëProtesta e opozitës, protestuesit nisin marshimin nga sheshi Skënderbej drejt Bulevardit ‘Dëshmorët...

Protesta e opozitës, protestuesit nisin marshimin nga sheshi Skënderbej drejt Bulevardit ‘Dëshmorët e Kombit’

-

Ka nisur protesta e opozitës. Me pankarta në duar qytetarë të shumtë i janë drejtuar Bulevardit, ‘Dëshmorët e Kombit’.

Protestuesit po marshojnë drejt Kryeministrit me pankarta dhe banderola që përmbajnë mesazhe pro Bashkimit Europian, në një kohë kur liderët e 27 vendeve ndodhen në Tiranë për samitin e BE.

“Europe, throw us a life vest!”, shkruhet në një prej pankartave që mbahet nga protestuesit.

Protesta e opozitës, mbahet në të njëjtën kohë me takimin që po zhvillohet me liderët europianë.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,674FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts