Sunday, January 29, 2023
HomePolitikëMinistrja Xhaçka: Samiti në Tiranë sinjal i qartë i përkushtimit të BE-së...

Ministrja Xhaçka: Samiti në Tiranë sinjal i qartë i përkushtimit të BE-së ndaj Ballkanit Perëndimor

-

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka tha se mbajtja e samitit të përbashkët mes BE-së dhe vendeve të Ballkanit Perëndimor në Tiranë, ishte një sinjal i qartë i përkushtimit të Bashkimit Europian ndaj rajonit tonë.

Krenare për mbajtjen e Samitit të parë të BE-Ballkani Perëndimor në Shqipëri si asnjëherë më parë jashtë kufijve të BE. Mirënjohje ndaj të gjithë atyre që kontribuan në mbajtjen e këtij samiti. Ky samit është një sinjal i qartë i përkushtimit të BE-së ndaj rajonit të Ballkanit Perëndimor”, tha Xhaçka.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,674FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts