Wednesday, February 1, 2023
HomePolitikëDASH vlerëson punën e SPAK për 2022: Ka arrestuar deputetë, ministra dhe...

DASH vlerëson punën e SPAK për 2022: Ka arrestuar deputetë, ministra dhe gjyqtarë

-

 

Departamenti Amerikan i Shtetit ka vlerësuar punën e SPAK, duke e cilësuar si një ent të ri elitar kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar.

Sipas DASH, në muajt e fundit SPAK ka arrestuar ish-ministra, deputetë në detyrë, gjyqtarë, policë, prokurorë, kryebashkiakë dhe krerë nga krimi i organizuar.

Me ndihmën e SHBA-së, Shqipëria krijoi një Organ të Posaçëm Kundër Korrupsionit si një ent i ri elitar kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar. Në muajt e fundit, organi ka arrestuar ish-ministra, deputetë në detyrë, gjyqtarë, policë, prokurorë, kryebashkiakë dhe krerë nga krimi i organizuar”- thuhet në reagimin e DASH.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,690FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts