Sunday, February 5, 2023
HomePolitikë“Të dielën zhvillohet raundi i dytë në 5 bashki”, PD thirrje simpatizantëve...

“Të dielën zhvillohet raundi i dytë në 5 bashki”, PD thirrje simpatizantëve dhe anëtarëve

-

Partia Demokratike ka njoftuar se ditën e dielë do të zhvillohen Primaret në qytetet ku në votimin e parë, kandidatët dolën në balotazh.

PD sqaron se bëhet fjalë për bashkitë, Mat, Dibër, Fier, Mirditë dhe Librazhd.

Njoftimi:

Ditën e diel do të zhvillohet raundi i dytë (balotazhet) e Primareve për kandidatët për Kryetarë Bashkie të Partisë Demokratike të Shqipërisë në 5 degë.

 

 

1. Mat

2. Dibër
3. Fier
4. Mirditë
5. Librazhd

Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale pranë Partisë Demokratike njofton se pocesi i votimit do të hapet ne orën 8.00 e do të mbyllet në orën 18.00. Nëse në orën 18.00 do të ketë anëtarë të PD që ende nuk kanë votuar, Qendrat e Votimit nuk do të mbyllen derisa të ketë votuar edhe personi i fundit.

Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale fton të gjithë anëtarët e simpatizantët e PD të bëhen pjesë e këtij procesi të rëndësishëm e të zgjedhin me votë kandidatin e tyre për Kryetar Bashkie.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,696FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts