Wednesday, February 1, 2023
HomePolitikëRama: Kryeministri Kurti ka solidaritetin dhe mbështetjen e qeverisë shqiptare

Rama: Kryeministri Kurti ka solidaritetin dhe mbështetjen e qeverisë shqiptare

-

Kryeministri Edi Rama, gjatë prezantimit të projektit të Porto Romanos, ka përshëndetur kryeministrin e Kosovës dhe ka shprehur solidaritetin dhe mbështetjen e qeverisë shqiptare për situatën që po ndodh në veri.

“Përshëndes Kryeministrat Kurti dhe Kovaçevski, e patën të pamundur të ishin këtu për shkak angazhimesh. Në rastin e Kurtit e keni parasysh që bëhet fjalë për situatën në veri, dhe kanë të gjithë solidaritetin, mirëkuptimin dhe mbështetjen e Qeverisë së Republikës së Shqipërisë”,- u shpreh Rama.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,690FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts