Monday, February 6, 2023
HomePolitikë“100 vjet bashkë”, Yuri Kim: Lidhja SHBA-Shqipëri, kapërcen çdo qeveri, udhëheqës apo...

“100 vjet bashkë”, Yuri Kim: Lidhja SHBA-Shqipëri, kapërcen çdo qeveri, udhëheqës apo person

-

 

Ambasada Amerikan në Tiranë ka shfaqur një dokumentar në lidhje në nder të 100-vjetorit të marrëdhënieve diplomatike mes Shqipërisë dhe SHBA.

Në dokumentar, ambasadorja Yuri Kim, ka deklaruar se marrëdhënia mes dy vendeve tona, kapërcen çdo qeveri, udhëheqës apo person.

lg.php.gif

lg.php.gif

Postimi i plotë:

100 Vjet Bashkë: Në nder të 100-vjetorit të marrëdhënieve diplomatike mes Shqipërisë dhe Shteteve të Bashkuara, ambasada e SHBA në Tiranë organizoi mbrëmjen e djeshme shfaqjen e premierës së një dokumentari të veçantë që përkujton historinë e marrëdhënies. Midis të ftuarve ishin zyrtarë aktualë dhe ish-zyrtarë, politikanë, akademikë, sipërmarrës, përfaqësues fetarë, ushtarakë, media, shoqëri civile dhe të rinj.

“Shpresoj të bindeni edhe më shumë se lidhja mes vendeve tona është e veçantë, e fortë dhe do të zgjasë. Është një lidhje që kapërcen çdo qeveri, udhëheqës apo person. Është një lidhje mes dy popujve me besimin e përbashkët në liri, demokraci, prosperitet dhe drejtësi. Është një lidhje që nuk mund të thyhet.” – thotë në dokumentar ambasadorja Yuri Kim.

lg.php.gif

Dokumentari i 100-vjetorit është një prodhim i përbashkët i TV Klan dhe ambasadës së SHBA. Dokumentari i plotë do të transmetohet së shpejti në Tv Klan, ndaj na ndiqni në vijim për më shumë detaje.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,698FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts