Wednesday, February 1, 2023
HomePolitikëPresidenti Begaj përshëndet aplikimin e Kosovës për anëtarësim në Bashkimin Evropian

Presidenti Begaj përshëndet aplikimin e Kosovës për anëtarësim në Bashkimin Evropian

-

 

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj ka përshëndetur aplikimin e Kosovës për t’u anëtarësuar në Bashkimin Evropian. Begaj e cilëson si një akt historik dhe i bën thirrje vendeve anëtare të BE që ta mbështesin integrimin e Kosovës.

Tiranë, 15 dhjetor 2022

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z Bajram Begaj, përshëndet dorëzimin e aplikimit të Kosovës për t’u anëtarësuar në Bashkimin Evropian, si dhe duke e konsideruar një akt të rëndësishëm historik, i uron autoriteteve të Kosovës shumë suksese në përmbushjen e detyrimeve të procesit të anëtarësimit.

Në të njëjtën kohë, Presidenti Begaj, i bën thirrje të gjitha vendeve anëtare që ta mbështesin aplikimin e Kosovës, pasi kjo do të ishte jo vetëm në interesin më të mirë gjeopolitik të Bashkimit Evropian, por dhe një kontribut më shumë në mbështetje të një vendi e një populli me vokacion të qartë evropian dhe euro-atlantik.

Urime Kosovë e shumë suksese!

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,690FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts