Sunday, February 5, 2023
HomePolitikëTensionet në veri, reagon OSBE: Sulmet ndaj gazetarëve, të papranueshme

Tensionet në veri, reagon OSBE: Sulmet ndaj gazetarëve, të papranueshme

-

Misioni i OSBE-së në Kosovë, ka reaguar për sulmin e sotëm ndaj ekipit të medias në veri të Mitrovicës.

Aty thuhet se këto sulme janë të papranueshme dhe duhet të ndërpriten menjëherë.

“Dënojmë fuqishëm sulmin ndaj ekipit të Klan Kosovës sot në Zubin Potok. Ky është sulmi i katërt ndaj profesionistëve të mediave, që po raportojnë nga veriu i Kosovës, që nga fillimi i dhjetorit. Këto sulme janë të papranueshme dhe duhet të ndërpriten menjëherë.

Siguria e gazetarëve në kryerjen e detyrave të tyre profesionale duhet të mbrohet në çdo kohë. U bëjmë thirrje të gjithëve që të përmbahen nga aktet e dhunës”, tha OSBE-ja, misioni në Kosovë.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,696FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts