Thursday, June 13, 2024
HomePolitikë“Gëzuar!”, ambasadorja Kim uron shqiptarët për Vitin e Ri: Ishte një vit...

“Gëzuar!”, ambasadorja Kim uron shqiptarët për Vitin e Ri: Ishte një vit i jashtëzakonshëm me plot ngjarje

-

 

Ambasadorja Yuri Kim ka uruar shqiptarët me rastin e Viti të Ri.

Në një mesazh të shpërndarë nga Ambasada ameriakne, Yuri Kim shprehet se në ditën e fundit të vitit 2022, “duam të falënderojmë shqiptarët që festuan me ne 100-vjetorin e marrëdhënieve diplomatike midis Shteteve të Bashkuara dhe Shqipërisë gjatë gjithë vitit të kaluar”.

“Ishte një vit i jashtëzakonshëm plot me ngjarje në nder të këtij njëqindvjetori të veçantë… Gëzuar Vitin e Ri!”, shprehet ajo.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts