Sunday, February 25, 2024
HomePolitikëKryeministri mbledh strukturat qeverisëse, jemi në vit elektoral

Kryeministri mbledh strukturat qeverisëse, jemi në vit elektoral

-

Shefi i qeverisë dhe kryetar i PS-së, Edi Rama, i ka ndezur motorat e fushatës më herët se të tjerët. Si një makinë gjigande elektorale, PS-ja, synon të fitojë zgjedhjet e 14 majit ndaj duket se rrypat e çdo zyrtari janë shtrënguar, sepse duhet të mos humbet asnjë votë.

Rama ka filluar vitin me takime intensive. Kryeministri ka mbledhur sot në një takim ministrat dhe drejtues institucionesh në varësi të qeverisë.

Këtë vit, në maj, janë zgjedhjet vendore dhe duket se kjo ka qenë tema kryesore e takimit.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts