Thursday, March 23, 2023
HomeAktualitetBBC: Numri i të vrarërve nga tërmeti arrin deri tani në 8700

BBC: Numri i të vrarërve nga tërmeti arrin deri tani në 8700

-

BBC njoftoi se numri i viktimave arriti në 8700 në Turqi dhe Siri pas tërmetit të së hënës. Numri i të vdekurve në Turqi është rritur në 6,234, sipas agjencisë së fatkeqësive të vendit. Është e vështirë të verifikohet numri në Siri, por media shtetërore e saj thotë se rreth 2500 njerëz janë vrarë.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,745FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts