Tuesday, March 28, 2023
HomePolitikë“Art në hapësirat publike”! Rama: Një vepër nga artisti Spahija, e vendosur...

“Art në hapësirat publike”! Rama: Një vepër nga artisti Spahija, e vendosur në Malësinë e Madhe

-

Mëngjesin e sotëm në Facebook, kryeministri Edi Rama e ka nisur me një projekt të titulluar “Art në hapësirat publike”.

Kreu i qeverisë ka treguar për ndjekësit e tij në Facebook, një vepër nga artisti Sadik Spahija, e vendosur në Malësinë e Madhe.

“MIRËMËNGJES dhe me një prej veprave të para të programit të ri të Ministrisë së Kulturës, “Art në hapësirat publike”, e vendosur në Malësinë e Madhe, në aksin kombëtar që lidhet me pikën kufitare të Hanit të Hotit, realizuar nga artisti Sadik Spahija, ju uroj një të diel të mbarë“,-shkruan Rama.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,754FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts