Thursday, March 23, 2023
HomePolitikëAbazaviç konferencë të përbashkët me Ramën: Marrëdhëniet tona janë shembull

Abazaviç konferencë të përbashkët me Ramën: Marrëdhëniet tona janë shembull

-

Ka nisur konferenca e përbashkët mes kryeministrit Edi Rama dhe atij të Malit të Zi, Dritan Abazoviç.

Ishte i zoti i shtëpisë, Abazoviç, që foli për një të ardhme mes dy vendeve me prosperitet.

“Besoj se Shqipëria dhe mali i Zi, me krenari mund të thonë se raportet e tyre janë ngritur lart. Me këto marrëveshje kemi arritur të faktojmë marrëveshjet tona. Qytetarët presin nga ne që të punojmë dhe të lëmë pas vetes debatet, të shohim drejt së ardhmes.”, tha Abazoviç.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,745FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts