Wednesday, July 17, 2024
HomePolitikëRama: Vjosa Park Kombëtar, një tjetër rrugë për zhvillimin e qëndrueshëm ekonomik...

Rama: Vjosa Park Kombëtar, një tjetër rrugë për zhvillimin e qëndrueshëm ekonomik e social

-

Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Turizmit, Mirela Kumbaro ndodhen në Tepelenë, ku marrin pjesë në një aktivitet për prezantimin e Lumit Vjosa si Park Kombëtar.

“Vjosa, një Park Kombëtar unik për Shqipërinë po edhe për Europën, i cili e fut vendin tonë në një tjetër kategori të hartës turistike europiane dhe hap një tjetër rrugë të re për zhvillimin e qëndrueshëm ekonomik e social”, shprehet Rama.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts