Tuesday, June 6, 2023
HomePolitikëKuvendi mblidhet sot në seancë plenare, interpelancë me ministren Ibrahimaj

Kuvendi mblidhet sot në seancë plenare, interpelancë me ministren Ibrahimaj

-

Kuvendi mblidhet sot në seancë plenare, ku në rendin e ditës parashikohet interpelanca me ministren e Financave dhe Ekonomisë Delina Ibrahimaj. Interpelanca është kërkuar nga deputetja e PD-së, Jorida Tabaku.

Po ashtu do të votohet projektligji i ‘Për tatimin mbi të ardhurat’ që lidhet me sistemin e tatimit të individëve dhe entiteteve ligjore në Shqipëri.

Kujtojmë se këto seanca kanë qenë të mbushura me debate dhe diskutime të ashpra mes palëve.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,803FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts