Wednesday, July 17, 2024
HomePolitikëShefja e ODIHR sot në Tiranë, takim me Celibashin, ja axhenda

Shefja e ODIHR sot në Tiranë, takim me Celibashin, ja axhenda

-

Ditën e sotme pritet të mbërrijë në vendin tonë Audrey Glover, pasi është vendosur të jetë Shefja e Misionit të Vëzhguesve të ODIHR, për zgjedhjet lokale të 14 Majit.

Bëhet me dije se në orën 12:00 ajo pritet që të takohet me kreun e KQZ Ilirian Celibashin, e më pas do të mbajnë dhe një konferencë për mediat.

Gjatë qëndrimit të saj Glover do të zhvillojë takime  edhe me drejtues të institucioneve shtetërore, përfaqësues të partive politike.

Audrey Glover do të drejtojë misionin e vëzhgimit të këtij procesi zgjedhor i konsideruar shumë i rëndësishëm për demokracinë shqiptare.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts