Saturday, July 20, 2024
HomePolitikëZgjedhjet e 14 majit, përfaqësuesja e ODIHR takohet sot me Berishën

Zgjedhjet e 14 majit, përfaqësuesja e ODIHR takohet sot me Berishën

-

Shefja e Misionit të Vëzhguesve të ODIHR, Aundrey Glover do të zhvillojë sot një takim me ish-kryeministri Sali Berisha.

Takimi mësohet se do të realizohet në orën 13:00, në selinë e PD.

Kujtojmë se më herët në një deklaratë për mediat, Glover bëri me dije se ndërkombëtarët janë përqendruar tek zgjedhjet lokale të 14 majit.

Audrey Glover mund të quhet pa hezitim një veterane e proceseve zgjedhore në Shqipëri. Për herë të parë ajo ka drejtuar misionin e vëzhgimit në zgjedhjet politike të vitit 1996.

 

 

Për tu rikthyer shpesh në vendin tonë në zgjedhjet e vitit 2009 e më pas në ato të viteve 2015, 2019 dhe tashmë në garën e 14 Majit.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts