Wednesday, February 21, 2024
HomeKronikaTë shtëna me armë zjarri në Balldre të Lezhës, vritet në hyrje...

Të shtëna me armë zjarri në Balldre të Lezhës, vritet në hyrje të marketit Nikolin Marku (Lekstakaj)

-

 

Të shtëna me armë zjarri janë raportuar ditën e sotme në Lezhë. Mësohet se të shtënat janë raportuar në fshatin Balldre.

Si pasojë e të shtënave me armë i vdekur ka mbetur Nikolin Marku (Lekstakaj).

Nikolin Marku (Lekstakaj) ka qenë në një market në Balldre ka blerë  dhe kur ka dale është qëlluar me armë zjarri.

Mësohet se në market nuk ka pasur njeri veç një gruaje që shite aty.

Ky i fundit është pjesë e familjes Lekstakaj me të cilën Edmond Nikulaj ishte në gjakmarrje që prej vitit 1996, ndërsa ky i fundit u vra në prill 2023.

Për vrasjen e Nikulajt gjashtë persona kanë bashkëpunuar mesditën e 19 prillit brenda lokalit të tij në Shëngjin.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë po vijon punën për zbardhjen dhe dokumentimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit/ëve.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts