Thursday, May 23, 2024
HomePolitikëTërmeti godet Shqipërinë, regjistrohen lëkundje në jug të vendit, ja ku ishte...

Tërmeti godet Shqipërinë, regjistrohen lëkundje në jug të vendit, ja ku ishte epiqendra

-

 

Lëkundje tërmeti janë regjistruar mëngjesin e sotëm në Shqipëri. Mësohet se lëkundjet janë ndjerë 20 km në jug të qytetit të Ersekës.

Sipas informacioneve nga IGJEUM, magnituda e tërmetit ishte 4.1 ballë të shkallës rihter.

Thellësia e tërmetit ishte 7 kilometra.

Ndërkohë, ka pasur edhe të tjera lëkundje, në zona të ndryshme, por me magnitudë të vogël.

Deri më tani nuk raportohet për dëme materiale dhe as për persona të lënduar.

Tërmeti godet Shqipërinë, regjistrohen lëkundje në jug

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts