Wednesday, July 17, 2024
HomePolitikëKabineti i ri qeveritar, parlamenti mblidhet të hënën për të votuar ndryshimet...

Kabineti i ri qeveritar, parlamenti mblidhet të hënën për të votuar ndryshimet…

-

 

Propozimet e kryeministrit Rama për ndryshimet në qeveri janë mbi tryezën e Presidentit të Republikës. Emrat e ministrave të rinj u dorëzuan në Presidencë, pak pasi delegacioni presidencial shqiptar ishte nisur për një vizitë zyrtare në Kazakistan.

Deputetët janë njoftuar për një seancë të posaçme parlamentare ditën e hënë më 11 shtator, që do të ketë në rend të ditës vetëm votimin e dekreteve të Presidentit të Republikës.

Edi Rama lajmëroi ndryshimet në qeveri, të cilat vijnë plot një vit pasi po me propozim të kryeministrit nga qeveria u largua Arben Ahmetaj dhe në vend të tij u vendos Belinda Balluku.

 

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts