Monday, December 11, 2023
HomePolitikëDitë e kthjellët me vranësira të pakta, si parashikohet moti për sot

Ditë e kthjellët me vranësira të pakta, si parashikohet moti për sot

-

Përgjatë ditës së sotme moti parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin përjashtuar vranësirat fare të pakta kalimtare në pjesën e parë të ditës.

Më të dukshme kthjellimet do të jenë në zonat bregdetare, ndërsa në pjesën tjetër të territorit parashikohet të ketë kthjellime dhe vranësira.

Pas mesdite parashikohet që vranësirat të jenë prezente në të gjithë vendin tonë, ku më të fokusuara do të jenë në pjesën veriore ku do të gjenerojnë dhe reshje shiu.

Temperaturat e ajrit do të ulen lehtë në mëngjes, por mesdita do të sjellë rritje të lehtë të tyre, duke luhatur vlerat nga 7 gradë minimalja deri në 26 gradë maksimalja.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts