Wednesday, July 17, 2024
HomePolitikëVjosa Osmani uron Erdogan për 100 vjetorin e Republikës Turke: “Edhe shumë...

Vjosa Osmani uron Erdogan për 100 vjetorin e Republikës Turke: “Edhe shumë shekuj miqësia jonë”

-

 

Është bërë shkak përkujtimi i 100 vjetorit të Republikës së Turqisë që Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani të uroj kombin turk dhe Presidentin e Republikës së Turqisë Recep Tayyip Erdogan. Republik kjo e shpallur 100 vite më parë nga Mustafa Kemal Ataturku.

Osmani ka shkruar në X, se miqësia e rrënjosur thellë dhe marrëdhëniet e shkëlqyera në mes Kosovës dhe Turqisë, tregojnë për një të ardhme të ndritur.

“Edhe shumë shekuj dhe miqësia jonë e fortë”, ka shkruar ajo.

Turqia shënon sot 100-vjetorin e lindjes së republikës së saj moderne, të shpallur nga Mustafa Kemal Ataturku.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts