Monday, December 11, 2023
HomePolitikëDeklaratat e Dodik për “Serbinë e Madhe”, Rama: E rrezikshme, i befasuar...

Deklaratat e Dodik për “Serbinë e Madhe”, Rama: E rrezikshme, i befasuar nga mungesa e reagimit të BE

-

 

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratave të Presidentit të entitetit boshnjak, Republika Srpska, Milorad Dodik , i cili u shpreh “se brenda këtij shekulli, serbët duhet të formojnë në shtet të vetëm, pjesë e të cilit të jetë edhe Mali i Zi”.

Reagimi i Ramës:

Kanë kaluar tri ditë që nga deklaratat e rrezikshme dhe nxitëse kundër Bosnje-Hercegovinës, Kosovës dhe Malit të Zi. Duhet të tregoj, jam i befasuar nga mungesa e reagimit të deritanishëm nga partnerët tanë të BE-së dhe sinqerisht shpresoj që kjo heshtje të thyhet sa më shpejt!

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts