Saturday, July 20, 2024
HomePolitikëNis stërvitja “StrongBalkan 23”, zhvillohet për herë të parë në Shqipëri

Nis stërvitja “StrongBalkan 23”, zhvillohet për herë të parë në Shqipëri

-

Ka nisur stërvitja “StrongBalkan 23”, e cila zhvillohet për herë të parë në Shqipëri.

Njësitë më elitare të Forcave të Armatosura nga rajoni i Ballkani Perëndimor, Forcat Speciale, janë mbledhur në Shqipëri për të rritur më shumë bashkëpunimin rajonal, por dhe duke rritur nivelin profesional, aftësimin taktik, operacional e strategjik, për të përballuar sfidat komplekse që paraqet sot mjedisi i sigurisë.

Operativët e Forcave Speciale nga 8 shtete të Ballkanit Perëndimor do të stërviten së Bashku deri më datën 12 nëntor. Fotot nga stërvitja e përbashkët janë ndarë në Facebook nga ministri i mbrojtjes Niko Peleshi.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts