11 C
Shkodra
Saturday, November 25, 2017

Këto janë 2 patentat e skafit të Saimir Tahirit që u...

Ky duket te jete nje nga ato raste, kur realiteti e tejkalon imagjinaten. Historia është kjo: Një shoferi i bëhet thirrje të ndalojë në...

Emerohet drejtori i ri i spitalit te Shkodres/ Karriera dhe CV...

Vilson Masmalaj eshte drejtori i ri i spitalit rajonal te Shkodres. Ai eshte shpallur fitues i konkursit te organizuar nga ministria duke marre vendin...

DETAJE TË FORTA, KUSH ËSHTË TRESHJA E PROKURORËVE QË KËRKON ARRESTIMIN...

Detaje të forta vijnë nga treshja e Prokurorëve që i kërkon Këshillit të Mandateve të heqin imunitetin dhe të arrestojnë ish-ministrin e Brendshëm Saimir...

PARALAJMËRIMI I FORTË I POLICISË: NGA SOT FILLOJNË DËNIMET DHE GJOBAT

  Sezoni i dimrit ka mbërritur dhe të gjithë shoferët e automjeteve duhet të qarkullojnë nëpër rrugët e vendit të pajisur me të gjitha mjetet...

Te tjera levizje ne drejtorite e Shkodres / Emerohet drejtuesja e...

Drejtoria Rajonale e Sherbimeve te Transportit Rrugor Shkoder tashme ka nje drejtues te ri.  Nga kjo e premte, Egla Mirashi do te jete ne postin e drejtoreshes se...

Rama: Matësa edhe për puset e shtëpive, kush refuzon…

 Jo vetëm uji i pijshëm që vjen në rubinetat e shtëpive tona, por edhe ai i puseve do të kontrollohet. Kështu deklaroi sot kryeministri...

DIELL I KUQ SHFAQET NË QIELL, EKSPERTËT JAPIN ALARMIN…

Miliona njerëz janë mahnitur sot teksa kanë vënë re se dielli kishte marrë ngjyrë të kuqëremtë mbi Angli dhe Irlandë, si pasojë e uraganit...

Shkoder, goditet grupi i prostitucionit. Mes 7 te arrestuarve, 5 jane...

Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër në bashkëpunim me Forcat e Drejtorisë Operacionale dhe Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Shkodër, kanë...

FNSH aksion blic në 6 qytete, ja kush janë të “rrezikshmit”...

 Drejtori i Policisë së Rendit në Policinë e Shtetit, Albert Dervishi me anë të një konference për shtyp ka bërë të detajet e aksionit...

3 police per te ruajtur pedonalen…nga automjetet… Kjo eshte zgjidhja !

Megjithese quhet "pedonale" qe do te thote nje shetitore per kembesoret, ajo e  Shkodres, eshte kthyer prej vitesh ne nje piste garash per automjetet....
0FansLike
1,201SubscribersSubscribe

Artikujt e fundit