Sunday, June 16, 2019

Dekonspironte operacionet e policisë, arrestohet inspektori i repartit ‘Shqiponja’ (Emri)

TIRANE- Një inspektor me detyrë trup shërbimi në Repartin “Shqiponja” në Tiranë është arrestuar nga SHÇBA, pasi dekonspironte veprimet e Policisë. Në pranga ka...

U qëllua për vdekje nga policia italiane, hajduti shqiptar u ndihmua...

Mediat italiane ka dhënë informacione të reja në lidhje me ngjarjen ku një shqiptar u qëllua për vdekje nga autoritetet fqinje. 42-vjeçari me inicialet T.J....

Itali, shqiptari në arrest shtëpie, por kapet me qindra doza hashashi

Policia e Romës në Itali ka arrestuar një të ri shqiptar, pasi në banesën e tij i janë gjetur qindra doza hashashi, të përgatitura...

Kapen në Selanik 113 kg kanabis që vinte nga Shqipëria

Kapen në Selanik  113 kilogramë kanabis e ardhur nga Shqipëria. Droga u kap në makinën e një shtetasi grek, identiteti i të cilit nuk bëhet...

Humbi këmbën gjatë aksidentit,zgjohet nga koma 1 vjeçari shqiptar

Momente prekëse dje në mëngjes në repartin e terapisë itensive pediatrike në spitalin e Padovës. Një fëmijë 15 muajsh me origjinë nga Shqipëria, i...

Detaje/ Ngjarja në Bularat, Kaçifa ishte arrestuar për trafik droge

Detaje të reja zbulohen pas vrasjes së minoritarit grek Kostandin Kaçifa nga RENEA në Bularat të Gjirokastrës, pas dyluftimit me policinë shqiptare. Mediat greke...

Operacioni i arrestimeve në 12 qytete, u angazhuan 1500 efektivë policie

Plot 1500 forca policie, dhe forca të ndërhyrhes së shpejtë morën pjesë në operacionin për shkatërrimin e 4 grupeve kriminale Drejtoria e Pergjithshme e Policise...

U denua per vrasjen e Azem Hajdarit, Gjykata e Larte ne...

Gjykata e Lartë në Turqi miraton ekstradimin në Shqipëri të Izet Haxhisë. Ai u dënua me 25 vjet burg në mungesë për vrasjen e...

Mina me telekomandë, vrasje dhe lëndë narkotike, policia e Lezhës arreston...

Deklarata e Drejtorit të Policisë Vendore Lezhë, Ferdinand Mara – 30 shtator Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Lezhë, në vijim të punës për parandalimin...

Policia parandalon nje ngjarje te rende ne Berdice

  Shkodër Parandalohet një ngjarje e rëndë kriminale Arrestohet në flagrancë një shtetas Më datë 01.08.2017, nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Shkodër pas njoftimit të marrë dhe...

Artikujt e fundit