Monday, August 26, 2019

Tiranë, fëmija 3 vjeç rrëzohet nga ballkoni i katit të dytë

Një vajzë tre vjeçare është rrëzuar nga ballkoni i katit të dytë të banesës ku ka qenë duke luajtur. Policia informon se ngjarja është shënuar...

Policia e Krujës merr në Mbrojtje Xhisiela Malokun dhe familjen

Xhisiela Maloku bashkë me familjen e saj është marrë në mbrojtje nga policia. Megjithëse edhe më herët është thënë se vajza ishte vendosur ne mbrojtjen...

Ndalimi, gjyqtari Miri takohet me avokatin, do të pyetet nga Braho

  Ka mbërritur në drejtorinë e policisë së Tiranës rreth orës 13:40 avokati i gjyqtarit të ndaluar për korrupsion, Shkëlqim Miri. Gjyqtari ka zgjedhur për...

Korrupsion pasiv/SHÇBA procedon penalisht 5 punonjës të policisë rrugore

  Drejtoria Rajonale e SHÇBA-së Tiranë, në bashkëpunim me Prokurorinë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë ka kryer hetime në kuadër të procedimit penal...

“Do paguaj”, flet nga burgu italiania që aksidentoi për vdekje 2...

“Do paguaj për atë që kam bërë”. Kështu deklaron nga burgu i Modenas italiania Irina Vetere e cila aksidentoi për vdekje natën mes 29...

Skema e pastrimit të parave, dy norvegjezëve u kapen 600 mijë...

Prokuroria e Tiranës ka zbuluar një skemë të mirëfilltë të pastrimit të parave, kësaj radhe nga dy norvegjezë, të cilët zgjodhën Shqipërinë për të...

Lezhë, masivi shkëmbor bie mbi autobus, pagosen dy vajza

Një masiv shkëmbor ka rënë sot në aksin rrugor Lezhë-Shëngjin. Sipas informacioneve të para, raportohet se gurët kanë rënë në afërsi të Knalles dhe...

Itali, atentat shqiptarit, babai i dy fëmijëve

Dy të shtëna të një arme zjarri tip pistoletë me kalibër 44, u shkrepën rreth orës 23:00 të mbrëmjes së shkuar në drejtim të...

Shqiptari në Spanjë: Po, unë kam drejtuar një rrjet të trafikut...

Një shtetas shqiptar i cili banon në Pontevedra të Spanjës ka pranuar përpara gjykatës se ai ka drejtuar një rrjet ndërkombëtar të trafikut të...

Nën masa të forta sigurie, Asmer Bilali merr pjesë në varrimin...

Ekzekutimi i vëllezërve Astrit dhe Brahim Bilali të shtunën në Shkodër ende nuk ka autorë. Pista kryesore e hetimit mësohet se është ajo e hakmarrjes,...

Artikujt e fundit