Thursday, May 28, 2020

Qëlluan me armë zjarri duke shkaktuar panik tek banorët, policia e...

Shkodër Goditet një tjetër rast i armëmbatjes pa leje. Fianalizohet operacioni policor i koduar "Livadhi". Qëlluan me armë zjarri duke shkaktuar panik tek banorët e zonës, por...

Dëshmia e vrasësit në Shkodër: Hermesi më rrahu për një kapele,...

 “Nisi si lojë për një kapele, por…”. Kështu rrëfen autori i plagosjes së 23-vjeçarit Hermes Beqiri që ndërroi jetë mbrëmë në spitalin e Traumës...

“Mos u merrni me mua, merruni me femijët dhe burrin” Askush...

  “Mos u merrni me mu! Unë jam mirë, merruni me fëmijët e burrin!”! Janë këto fjalët drithëruese të nënës Evisa Preka, e vetmja e...

Shkoder, ekzekutohet me bresheri kallashnikovi brenda ne automjet 32 vjeçari sapo...

Me datë 17.12.2017, rreth orës 11:10, Salla Operative është njoftuar se në rrugën që të çon tek varrezat e “Stom Golemit”, një person në...

Aksident i rëndë tek Ura e Vrakes në Shkodër, plagoset 53...

Aksident tek Ura e Vrakes,segmenti rrugor Shkoder – Koplik.Jane perplasur dy automjete ku i plagosur ka mbetur Vitor Gjergji i moshes 53 vjeç. ...

Lajmi i fundit: Arrest me burg per “Taten” dhe te gjithe...

Të arrestuarit në kuadër të operacionit “Balerina” në Shkodër kanë dalë këtë paradite për masë sigurie para gjykatës. Ne perfundim, togat e zeza vendosen masen...

Policia e Shkodres dhe “super aksioni” per ndalimin e 2 personave...

Kur kane mbetur vetem pak ore nga nderrimi i viteve, policia e Shkodres njoftoi mediat per ndalimin e 2 personave te cilet po transportonin...

Tërhiqet Prokuroria, lokali i kthehet familjes Tata. Vëllai: Frederiku s’ka lidhje...

Iu bllokua lokali pas arrestimit të vëllait, Prokuroria heq sekuestron. Vëllai i Frederik Tatës tregon se organi i akuzës ka reaguar, pas thirrjes së...

Aksidenti tragjik, flet vëllai i Evisa Prekës: Motra kërkon të shkoje...

  Evisa Preka është e vetmja e mbijetuar nga aksidenti fatal në Shkodër. 36-vjeçarja humbi në aksident bashkëshortin dhe 3 fëmijët. Evisa e mësoi lajmin e...

Shkoder, grabiti me dhune dy gra, arrestohet 27 vjecari (emri)

  Shkodër Dokumentohen dy vjedhje të ndodhura në qytetin e Shkodrës Arrestohet një shtetas si autor i këtyre ngjarjeve Më datë 21.10.2017, nga shërbimet e Komisariatit të Policisë...

Artikujt e fundit