Wednesday, April 25, 2018

Dosja “Habilaj”, ministri Orlando tregon si po ecin hetimet në Itali

Ministri i Drejtësisë së Italisë, Andrea Orlando në një konferencë të përbashkët me homologen shqiptare Etilda Gjonaj ka komentuar dhe një nga dosjet më...

Gjyakata i ndalon Saimir Tahirit daljen jashtë Shqipërisë

Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur masën e sigurisë “ndalim i daljes jashtë shtetit” për Saimir Tahirin. Prokuroria ka kërkuar bllokimin e pasaportës së...

FOTO/ Kapet me drogë në Itali, shqiptari hidhet nga dritarja dhe...

Në kuadër të një operacioni anti-drogë, policia italiane në Vicenza ka arrestuar një shqiptar dhe 2 tunizianë. Policia kreu kontroll në një banesë të marrë...

Vrasja e Aleksandër Ndokës, hetuesit presin rezultat nga dy telefonat e...

Ndërsa pritet marrja në pyetje e familjarëve dhe kur kanë kaluar 48 orë nga vrasja e Aleksandër Ndokës, vëllait 48 vjeçar të ish deputetit...

Bilanci tragjik i dhunës, 8 gratë e vrara gjatë vitit 2017

Tetë gra, bashkëshorte, nëna, kanë humbur jetën këtë vit si pasojë e dhunës së ushtruar nga bashkëshortët e tyre, me të cilët ato kishin...

Aleksandër Ndoka përcillet në banesën e fundit, mesazhi i ndjerë i...

Deputeti i Partisë Socialiste për qarkun e Lezhës, Pjerin Ndreu i ka kushtuar disa fjalë të ndjera mikut të tij, Aleksandër Ndoka, vëllai i...

Kryeprokurori i përkohshëm, skadon sot afati i aplikimeve

  Sot përfundon afati për paraqitjen e dosjeve të kandidatëve për Kryeprokuror të përkohshëm të Shqipërisë. Komisioni i Ligjeve vendosi pasditen e së enjtes pesë ditë...

‘Në karrocë me rrota dhe përçartje mendore’, Sokol Hoxha flet për...

Djali i Enver Hoxhës, Sokol Hoxha gjatë intervistës për “Panorama” rrëfen detaje nga momentet e fundit të të atit dhe takimet me të. Teksa tregon...

Funerali i Aleksander Ndokes, i biri i jep lamtumirën duke i...

I është dhënë sot lamtumira e fundit, Aleksander Ndokës, vëllait të ish deputetit të Partisë Socialiste Arben Ndoka i cili u ekzekutua me armë...

I ekzekutuan të atin, nipi i ish-deputetit të PS lë qelinë...

Djali i Aleksandër Ndokës, vëllait të ish-deputetit të PS-së Arben Ndoka i ekzekutuar mbrëmjen e së premtes me breshëri plumbash afër banesës së tij,...

Artikujt e fundit