Thursday, October 18, 2018

Arrestohen shqiptari dhe grekja, sekuestrohen 1,1 kg kokainë dhe 110.000 euro

Në ishullin e Kretës janë arrestuar një shtetas shqiptar dhe një shtetase greke, të akuzuar se trafikonin sasi të mëdha droge. 44 vjeçari shqiptar është...

Zbulohen sekretet si futën shqiptarët 400 milionë euro kokainë në Gjermani

Zbulohen detajet e mekanizmit se si vepronte një organizatë kriminale shqiptare,  e cila besohet se mundësoi futjen në Gjermani të 1.8 ton kokainë me...

U shisnin drogë minorenëve, arrestohet e gjithë familja shqiptare në Itali…

Një bandë droge ku në përbërje ishte dhe një familje shqiptare, është shkatërruar nga policia italiane. Mediat fqinje raportojnë se nënë e bir janë kapur duke u shitur...

“Jo nga ato të shtrenjtat, nga ato të thjeshtat”, zbardhen përgjimet...

   Zbardhen disa nga përgjimet të grupit prej 17 anëtarësh që trafikonin emigrantë drejt SHBA-ve dhe vendeve të BE-së, duke përdorur viza të falsifikuara. Bëhet...

Xhiro e madhe droge, arrestohet familja shqiptare dhe dhëndri rumun

Një shqiptare 40-vjeçare, djali i saj 23 vjeçar dhe dhëndri 28-vjeçar janë arrestuar nga policia e Lucas në Itali për shitje droge, mes klientëve...

Shkodër, shpërthen valvula e impiantit të sigurisë në një pikë karburanti,...

Shpërthen valvula e sigurisë së impiantit të gazit në një pikë karburanti në afërsi të Stacionit të Trenit në Shkodër duke lënë të plagosur...

Shkodër, i akuzuar për prostitucion, dërgohet për gjykim grupi i kryesuar...

Dërgohet për gjykim grupi i kryesuar nga Rinard Tata, dhe 10 përsona të tjerë, të akuzuar për shfrytëzim prostitucioni, pastrim të produkteve të vepres...

Sekuestrohen pasurite e biznesmenit Bajzian…

  Shtatë pasuri të paluajtshme që i përkasin vetëm një personi janë sekuestruar në Shkodër, pas vendimit të gjykatës. Bëhet fjalë për pronat e Ndue...

E rëndë në Fier, vajza e re i jep fund jetës

Një 26 vjeçare i ka dhënë fund jetës në mënyrë tragjike. Sipas informacionit të policisë 26 vjeçarja ka gëlltitur fotoksinë dhe me pas familjarët e...

Biznesmenit shkodran i sekuestrohet pasuria. Ja për çfarë akuzohet

Pas disa muajsh hetime të Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë, Shkodër, në bashkëpunim me Njësinë Hetimore të Task- Forcës Speciale Qendrore në...

Artikujt e fundit