Sunday, May 26, 2019

QEVERIA MERR NJË VENDIM TË RI PËR ADMINISTRATËN PUBLIKE, DITA E...

  Qeveria ka marrë një vendim për të gjithë punonjësit e administratës publike. Këtë të shtunë, pra më datë 23 dhjetor nuk do të jetë pushim,...

Harta/ Shqipëria do të vuajë në 2040 për ujë, parashikohet si...

Sot Shqipëria po përballet me pasojat e përmbytjeve, por brenda pak dekadash situata mund të ndryshojë krejtësisht. Sipas të dhënave të ofruara nga Instituti i...

Tabaku: Ekonomia mbahet me investimet e qeverisë së PD, investimi i...

Në një deklaratë për mediat, nënkryetarja e Komisionit të Ekonomisë, Jorida Tabaku tha se Banka e Shqipërisë konfirmoi rënien e investimeve të huaja në...

Babagjyshi i Vitit të Ri transferohet në Kinë, shqiptarët 3.6 mln...

  Tashmë Babagjyshi i Vitit të ri nuk ndodhet më në Polin e Veriut, por ka lëvizur në Kinë. Ose të paktën aty ndodhen pjesa...

Alpinisti shqiptar sakrifikon jetën e vet për të shpëtuar shokun e...

Një i ri shqiptar ka humbur jetën gjatë një një ngjitjeje në malin e Olimpit në Greqi. Ilia Dhimitri 26 vjeç, ishte me një shokun...

Erisa Xhixho jep lajmin e bukur gjatë spektaklit: Jam shtatzënë për...

Politikania Erisa Xhixho këtë vit, përveç gjithë impenjimeve si pjesë e LSI apo edhe impenjimeve në punë e familje, është pjesë e shoë-t “C`est...

Makinat në Shqipëri me moshë mesatare 20-vjeçare, sa dyfishi i Europës

Parku i automjeteve në Shqipëri ka një moshë rreth 20-vjeçare, nga 10.2 që është mosha mesatare në Bashkimin Europian. Si ndikon kjo në mjedis?...

Punoj në kabinetin e Kryeministrit prej një muaji.. Studentja befason Ramën

  Kryeministri Edi Rama ka sfiduar nga Shkodra të rinjtë të vënë në provë mbështetjen e qeverisë me ide dhe nisma inovative. Gjatë takimit me studentë...

Indeksi global i paqes dhe sigurisë për gratë, Shqipëria e fundit...

Shqipëria renditet e fundit në rajon sa i përket ofrimit të sigurisë, paqes, barazisë ekonomike, sociale e politike, sipas një raporti të fundit. E...

Zbulohet kartolina e Edi dhe Olsi Ramës për dajën në 1982:...

Ish-drejtori i Muzeut Historik-Kombëtar, Melsi Labi ka publikuar një kartolinë të shkruar sipas tij, nga kryeministri Edi Rama dhe vëllai i tij Olsi Rama...

Artikujt e fundit