Wednesday, June 20, 2018

“Sport Show” analizon Vllaznia-Teuta

Momenti i shënimit të golit, miratimi nga gjyqtari kryesor, gëzimi i Vllaznisë, reagimi i Teutes, anullimi nga gjyqtari, reagimi i Vllaznisë, gjithçka e ardhur...

Lojtarët e superliges jashtë kombëtarës

Armando Cungu trajneri I Vllaznisë shprehet se në Superligen Shqiptare ka lojtarë cilësorë që mund të bëhën pjesë e Kombëtarës së madhe. Me anë...

Beselidhja ne ngjitje te klasifikimit

Beslidhja nuk ndalet. Fitoren e radhes lezhjanet e kanë marrë ndaj djemve të Burrelit. Ka mjaftuar një gol i shenuar në pjesën e parë që...

“Çmendet” Vllaznia, mberrin amerikani i katërt

Që prej ditës së martë Vllaznia ka zyrtarisht të vetin basketbollistin amerikan Chris Oliver. I gjatë 2 meter e 4 cm, basketbollisti amerikan me...

Akademia, fiton Vllaznia U-19

Dy skuadrat e Akademisë Vllaznia të kategorisë superiore, ajo U-17 dhe U-19 kanë qënë mysafirë për javen e 17-të në qytetin e Lezhës ku...

K. Kombëtar i futbollit për femra

Java e 13-të e Kampionatit Kombëtar të Futbollit për femra ka rezoltuar pozitive për ekipet shkodrane. Vllaznia, kampione kombëtare në fuqi dhe fituese e...

Përfundon Europiani i Boksit U-22

Me dy përballjet e turit çerekfinal, boksierët e kombetares së 22 vjeçarëve kanë mbyllur përfaqësimin e tyre në Kampionatin Europian, i cili u zhvillua në qytetin...

Fitore dhe humbje në volejboll.

  Femrat mundin Elbasanin, meshkujt munden nga Tirana Një fitore dhe një barazim është bilanci i kësaj jave në kampionatin kombëtar të volejbollit për ekipet e...

Shkollat nisin kampionatin e minifutbollit

Ne kuader te tradites te organizimit te kampionateve pranverore, si dhe ne zbatim te veprimtarive extrakurrikulare, pas atyre  te shahut dhe ping-pongut DAR Shkoder...

Vllaznia te dielen perballe Teutes

E shtuna ka mbyllur seancat stervitore te Vllaznise, e cila te dielen ne oren 17.00 luan nje tjeter ndeshje te rendesishme, serish ne shtepi...

Artikujt e fundit