Thursday, March 22, 2018

Vllaznia mund edhe Ardhmerine

Vllaznia ne basketboll per meshkuj ka arritur nje fitore te veshtire ndaj ekipit te ri te Ardhmerise.Ne ndeshjen qe u luajt ne “Qazim...

Vllaznia ne Laç per pike jo turizem

Pas Teutes dhe Kamzes, Vllaznine e pret nje tjeter ndeshje e veshtire.Diten e diele ne oren 14:00, kuqeblute do te luajne ne Lac ndaj...

Zyrtare ! Shqiperi – Izrael ne “L.Borici”

Tashme eshte zyrtare! Ndeshja mes Shqiperise dhe Izraelit do te luhet ne Shkoder ne stadiumin “ Loro Borici”. Federata shqiptare e futbollit ka hedhur...

Kamza – Vllaznia e trukuar ?

Fitorja e VLlaznise ndaj Kamzes u prit shume mire ne Shkoder per shkak se klubi ndodhej ne nje situate aspak te mire por duket...

FSHF merr stadiumin, bashkia 50% te biletave?!

Tashme nuk ka me asnje vend per dyshim, “Loro Borici” eshte gati dhe tapeti eshte ne gjendjen me te mire te mundshme per te...

Cungu deri ne fund te Vllaznine

Armando Cungu I premton besnikeri Vllaznise deri ne fund te kontrates se tij. Ai refuzoi shume oferta ne Janar per te zgjedhur shkodren dhe...

FSHF I propozon Ademit menaxhimin e stadiumit

Stadiumi “Loro Borici” nuk do te jete me nje barre e tepert per bashkine e Shkodres. Pas deklaratave te drejtuesve te bashkise por edhe...

Vrapi kerkon 120% ndaj Kamzes dhe Teutes

Goditja spektakolare e tij nga rreth 30 meter I dha fitoren Vllaznise ne perballjen me Teuten. I rikthyer ne formacion pas shume kohesh, mbrojtesi...

Vllaznia e nis me hap kampioni

Vllaznia ne futboll per femra e ka nisur ashtu sic di me mire sezonin e ri futbollistik. Kampionet ne fuqi shenuan plot 7 gola...

Kampionati I xhudos “Nene Tereza”

Ka nisur ne pallatin e sportit “Qazim Dervishi” aktiviteti I pervitshem I xhudos “Nene Tereza” organizuar nga presidenti I Albania Judo Kodokan, Anton Shkoza....

Artikujt e fundit