Sunday, July 22, 2018

Dy humbje në volejboll për Vllazninë

Dy ekipet respektive të Vllaznise në volejboll, për femra dhe meshkuj kanë zhgënjyer këtë javë. Që të dyja janë mundur nga kundërshtarët, femrat në...

Smajlaj per nje tjeter sukses ne Beograd

Në Beograd valviti flamurin kuq e zi, duke rrembyer vendin e parë në kampionatin Ballkanik të atletikes per sallat e mbyllura dhe duke bërë...

Vllaznia “B” pranë kategorisë se parë

Kueblutë që luajnë nën siglen e Vllaznia B për llogari të kategorisë së dytë të futbollit shqiptar luajtën ndeshjen e radhës në kuadrin e...

Shpërthen Erkand Qerimaj

Peshëngritësi shkodran Erkand Qerimaj është rikthyer në formën e tij më të mirë sportive. Kjo është vertetuar me garat e fundit kombëtare të zhvilluara...

Të shtunën, ora 17.00 Vllaznia-Skenderbeu

Ndonëse duhej të ishin të qetë dhe me përkushtimin maksimal për sfiden shumë të vështirë të fundjavës me kampionët në fuqi të Skenderbeut, në...

“ Dua të më pastrohet figura”

I pezulluar nga Korabi pas ndeshjes me Vllazninë, portiere Mirosllav Vujadinoviq ka zgjedhur që nga Shkodra ti përgjigjet ekipt. Ai shprehet se cdo gjë...

Emocionet e fitimit të Kupës

Kupa e Shqipërisë e fituar pasditen e së mërkurës në stadiumin “Elbasan Arena” nga ekipi i futbollit të Vllaznisë për femra është trofeu i...

Vllaznia fiton Kupen e Shqiperise

Vllaznia është shpallur fituese e Kupës së Shqipërisë në futboll për femra, trofe të cilin e fiton për të pesten here me radhë. Skuadra...

Edukimi anti-doping i te rinjve

Parandalimi i përdorimit te substancave dobing nga te rinjt dhe veçanërisht nga sportistet, ishte tema e nje takimi informues te Komitetit Kombetar Anti –...

Analiza e javes ne “sport show” mbi ekipet kuqeblu

Vllaznia është në pozita të shëndosha përsa i përket  qëndrimit në Superligë. Fitorja tre pikëshe në transfertë me Korabin e Peshkopisë është konsideruar shumë...

Artikujt e fundit