Wednesday, December 6, 2023
HomeSport5 basketbolliste ne kombetaret e moshave

5 basketbolliste ne kombetaret e moshave

-

Pas nje sezoni te suksesshem per basketbollin shkodran ku ekipi I pare u shpall kampion shqiperie ndersa te rinjte nenkampion, 5 lojtare te Vllaznise po shkelqejne ne kombetaret e moshave. Nga ekipi I te rinjve qe drejtohet me sukses nga trajneri Roland Koka, jane dy sportiste Etore Marku dhe Redon Peraj ne kombetaren e 16 vjecareve. Paraqitja e tyre thote tekniku shkodran eshte me te vertete e mire

Megjithese tashme jane dy lojtare te ekipit te pare, trajneri Koka eshte shume I lumtur per paraqitjen e dy vellezerve Lekndreaj te cilet I ka stervitur per shume vite. Ata jane shtylla e ekipit kombetar te 20 vjecareve.

Koka vlereson punen e bere deri me tani por thote se duhet me shume vemendje.

Prej vitesh Roland Koka eshte trajner I ekipi te rinjve te basketbollit dhe prej duarve te tij kane dale lojtaret me cilesor qe ka sot ky sport. Mjafton te permenden lojtar si Arra, Ndoja, Taraboshi, Huti, Bekteshi qe jane pjese e Vllaznise por edhe Shestani apo Gjoka qe luajne per ekipet e tjera.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts