Saturday, July 20, 2024
Homesociale17 vjecari i paralizuar kerkon ndihme

17 vjecari i paralizuar kerkon ndihme

-

I paralizuar dhe në gjendje tepër të vështirë ekonomike, Dorjan Buraku apelon për ndihmë. Dorjani është vetëm 17 vjeç dhe aktualisht jeton në Lezhë në një banesë me qera. Famija e tij ka pak kohë që është vendosur në Manati te Lezhes pasi u larguan nga Kurbneshi i Mirdites për një jetë më të mirë.
Ashtu sic thonë mjeket ai ka kaluar një temperaturë të lartë e cila i ka shkaktuar infeksion në palcen kurrizore, gjë e cila ka sjellë më pas edhe paralizën.

Gjendja e veshtirë financiare e famijes Buraku e bënë të pamundur përballimin e kures për Dorjanin. Babai i tij, Lodovik Buraku, mes lotesh tregon dhimbjen për gjendjen e djalit dhe veshtiresitë me të cilat po përballen.

Edhe të afermit e Dorjanit kanë apeluar për ndihmë.

Dorjani tashmë nuk ka asnjë shtepi ku të qendroj. Ata aktualishtë janë të vendosur në një banesë modestë por që pronaret i kanë kërkuar që ta lirojnë pasi nuk kanë mundur të paguajnë qeranë. Te vetmet të ardhur për familjen Buraku janë pagesat e invaliditetit të dy kryefamiljareve.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts