Saturday, July 20, 2024
HomeKronikaNdalohet i riu me droge ne Beltoje

Ndalohet i riu me droge ne Beltoje

-

Nje aksion blic eshte zhvilluar nga policia e shkodres ne oret e drekes, qe sipas informacioneve paraprake ka ardhur pas nje hetimi disa javor ndaj nje shtetasi, identiteti i te cilit ende nuk eshte bere publik. Efektivet e komisariatit te shkodres e kane ndjekur me automjete private, ndersa ai po udhetonte ne drejtim te tiranes, dhe ne kthesen e beltojes e kane ndaluar mjetin qe po drejtonte i riu, ku pas kontrollit te ushtruar ju gjet nje qese me lende narkotike. Menjehere ai eshte arrestuar, ndersa nuk behen te tjera detaje publike rreth emrit te te riut dhe sasise e llojit te lendes narkotike te sekuestruar nga policia. Dyshohet se destinacion i droges ishte kryeqyteti, ndersa vijon puna per gjetjen e lidhjeve qe i riu ka me rrjetin qe dyshohet se funksionon i organizuar per shperndarjen e lendes narkotike.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts