Tuesday, September 26, 2023
HomeKronikaPlagosi nipin, arrestohet 68 vjeçari

Plagosi nipin, arrestohet 68 vjeçari

-

Nga Shërbimet e Komisariatit Shkodër u bë arrestimi në flagrancë i një të moshuari për plagosje.
I prangosuri është Shefqet Molla, 68 vjeç, banues në Dobraç Shkodër, i cili një ditë më parë pas një koflikti të çastit për motive të dobëta, ka goditur me sende të forta dhe mjete prerëse nipin Sh.M, 49 vjeç, banues në Dobraç Shkodër.
Si pasojë 49-vjeçari ka marrë plagë të lehta dhe ndodhet në Spitalin Rajonal Shkodër, jashtë rrezikut për jetën.
Materialet i’u referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprat penale “Plagosje e lehtë me dashje” dhe “Prodhim dhe mbajtje pa leje e armëve të ftohta” parashikuar nga nenet 89 e 279 të Kodit Penal.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,872FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts