Wednesday, February 21, 2024
HomeSportKombetarja rikthehet ne Shkoder

Kombetarja rikthehet ne Shkoder

-

Aty ku lindi futbolli, aty do te rikthehet kombetarja shqiptare por tashme me nje mission tjeter ate te kualifikimit per ne boterorin e e Rusi 2018. Ne oren 20:30, kuqezinjte e De Biazit do te zbresin ne “Loro Borici” ne perballjen e pare pas pjesmarrjes ne Euro2016 duke sfiduar kombetaren e Marokut. Ne Shkoder, gjithcka duket gati teksa Federata Shqiptare e futbollit eshte kujdesuar per te gjitha detajet.

Ne shkoder te gjithe e duan futbollin, prandaj edhe pak ore perpara ndeshjes interesi per bileta eshte shume I larte. Tifozet shpresojne qe që stadiumi i ri të jetë fatsjellës për kombëtaren dhe tia nisin me kembe te mbare me fitore.

Ne “Loro Borici” kombetarja shqiptare ka vetem kujtime te mira.Thuajse ne te gjitha miqesoret ka fituar ndersa 29 Marsi I vitit 2003 nuk mund te harrohet lehte kur kuqezinjte mposhten 3-1 Rusine. Shkodra rezultoi toka me fat atehere por shpresojme qe ky qytet te jete fatsjelles edhe perballe Maqedonise, Izraelit dhe emrave te medhenj te futbollit boteror si Spanja dhe Italia.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts