Sunday, February 25, 2024
HomeKulturëNe pritje te Shenjterimit te “Nene Terezes”

Ne pritje te Shenjterimit te “Nene Terezes”

-

Atmosfera e krijuar ne pritje te shenjterimit te Nene Terezes me 4 shtator nga Papa Françesku, ka vijuar me meshen ne Kaderalen e Shkodres, kushtuar humanistes se madhe te mbare njerezimit. Mesha eshte celebruar nga arqipeshki i Dioqezes Shkoder – Pult, Imzot Angelo Massafra. Ne kemi kranarine e ligjeshme qe Nene Tereza eshte shqiptare dhe ajo u perkul fizikisht dhe shpirterishte para vuajtjeve te njerezve ne nevoje ne mbare boten, duke percjelle mesazhin e madh te humanizmit.

Me pas arqipeshkevi Massafra eshte ndalur edhe tek angazhimi qe duhet te tregojme te gjithe për ruajtjen e mjedisit:

Nderkohe te premten nga Arqipeshkvia Shkoder eshte niset nje perfaqesi për ne Vatikan, e cila do te marre pjese ne ceremonite për Shenjterimin e Nene Terezes.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts