Wednesday, May 29, 2024
HomeSportVllaznia pa merkato kete sezon

Vllaznia pa merkato kete sezon

-

Ne kuader te pergatitjeve per sezonin e ri, skuadra e Vllaznise ne basketboll zhvilloi nje miqesore me ekipin e Trepces se Kosoves. Pavaresisht se keta te fundit ishin favorit pasi jane nje klub qe marrin pjese ne ballkanlige, kane shume investime dhe lojtare te huaj , Vllaznia befasoi me paraqitjen e saj duke fituar. Kuqeblute e trajnerit Bledar Gjecaj I bene balle skuadres mike qe ne perioden e pare e deri ne fund. Fillimi ishte me I mire per Trepcen sidomos ne dy periodat e para ku krijuan nje avantazh te lehte por shkodranet rikuperuan lojen ne minutat ne vazhdim. Ne perioden e trete dhe te katert, Vllaznia rikthehet fuqishem pavaresisht se aktivizoi thuajse te gjithe te rinjte duke e kthyer rezultatin ne favorin e saj. Deri ne fund, te besuarit e Gjecaj rezistojne fort ndaj miqve qe luajne me lojtaret me te mire dhe e mbyllin te gjithe takimin me fitoren 73-68. Ne perfundim trajneri Gjecaj u shpreh I kenaqur me paraqitjen e skuadres se tij sepse ende nuk ka nisur pergatitjet maksimale.

Tekniku shkodran dha edhe nje lajm te keq ku Vllaznia nuk do te futet ne merkato kete sezon.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts