Wednesday, May 29, 2024
HomeSportVllaznia – Tirana te premten !

Vllaznia – Tirana te premten !

-

Diten e premte ne oren 18:00 ne pallatin e sportit “Qazim Dervishi” do te luhet ndeshja me e bukur e kampionatit te basketbollit shqiptar mes Vllaznise dhe Tiranes. Nje sfide me shume rivalitet dhe presion per te dyja skuadrat te cilat kerkojne me cdo kusht fitoren. Shkodranet duan triumfin per te kenaqur tifozet e tyre, per te vijuar garen per titullin kampion por edhe per tu hakmarre ndersa kryeqytetasit duan qe te konfirmojne supermacine e tyre kete sezon ne kampionat. Trajneri Gjecaj beson tek fuqia e skuadres se tij per nje fitore.

Per keta takim shume te rendesishem, ekipi I Vllaznise I ben thirrje per mbeshtetje te gjithe tifozave shkodrane pasi perballe do te kete nje skuader ku te gjithe lojtaret kryesore jane te huaj.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts