Friday, December 8, 2023
HomeSportRiformatohet ekipi i hendbollit

Riformatohet ekipi i hendbollit

-

Me nje vendim te ministrise se Arsimit dhe Sporteve, Handbollit do ti kushtohet me shume vemendje ne shkollat e vendit. Keshtu ky sport do te perfshihet me shume ne kurrikulat mesimore ndersa nga keto institucione do te dalin sportistet qe do te behen pjese e ekipeve te para. Masivizimi I handbollit ka ndikuar pozitivisht edhe tek Vllaznia, ku te rinj nga shkollat e qytetit jane bere pjese e ekipit te te rinjve por edhe te rriturve.

Inspektori I drejtorise se Arsimit Entri Caku vlereson kete projekt qe do ti risjelle Shkodres nje sport qe ishte tradite per kete qytet.

Zevendes trajneri Arian Ibershimi thote se tani rendesi po I kushtohet te ardhmes pasi ky brez I ri duhet pergatitur me kujdes.

Kur I pyet per mbeshtetjen, per kete ekip ajo duket nje fjale e huaj.

Kampionati I handbollit pritet te nise ne ditet ne vijim.Kuqeblute do te paraqiten me element shume te rinj duke I pergatitur ata per vitet e ardhshme.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts