Thursday, September 21, 2023
HomesocialeSebashku kunder dhunes

Sebashku kunder dhunes

-

 

Kane zgjedhur kengen “Perfect Straingers” fituese e çmimit Europian për thyerjen e kufijve, për te sensibilizuar dhe ndergjegjesuar mbi te drejtat e njeriut, respektimin e tyre si dhe barazine gjinore. Ne kuadër te 16-diteve te aktivizimit kunder dhunes  ndaj grave ky aktivitet erdhi si bashkëpunim i qendres se informimit te bashkimit europian dhe shoqates ‘gruaja tek gruaja’ se bashku me nxenesit e gjimnazeve te Shkodres te cilet me ane te nje flashmobi dhane mesazhe te rendesishme për te pranishmit.

 

Te premten keta te rinj do te udhetojne drejt qytetit te Vores i cili njihet si qyteti i cili ka përqindjen me te larte te dhunes për te performuar ketë flashmob dhe për te transmetuar mesazhet te cilat do te ndiqen dhe nga ambasadorja Romana Vllahutin e cila do te jete e pranishme ne ketë aktivitet.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,869FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts