Tuesday, July 23, 2024
HomeSportBashkepunim Shkoder – Mali I Zi – Turqi

Bashkepunim Shkoder – Mali I Zi – Turqi

-

Shkodra vijon te jete qendra e futbollit ne Shqiperi dhe per kete arsye 3 zbuluesh talentesh nga Turqia ishin te pranishem ne kete qytet per te ndjekur nga afer ndeshjen mes 17 vjecareve te klub futboll Shkodra dhe skuadres se Otrantit te Ulqinit.  Skautet e Galatasarajt, Osmanlisporit dhe Antalias si dhe perfaqesues te federates Malazeze piketuan disa prej futbollisteve ndersa kjo ndeshje ishte edhe fillimi I bashkepunimit 3 palesh Turqi- Mali I Zi dhe Shkoder.

Abdullah Tanyloac, scout:

Kemi disa dite ne Kosove, Mal te Zi dhe se fundmi ne Shkoder. Jemi ketu per te vezhguar disa futbolliste dhe per te krijuar ura bashkepunimi midis  vendeve. Une vleresoj futbollin ne kete qytet por edhe ne te gjithe ballkanin pasi ka nje nivel te mire. Disa lojtare ishin cilesore dhe atyre duhet tju hapim rruget per ne klube te medha. Ky bashkepunim do te vijoje.

Filip Jovicovic, federata e Malit te Zi

Mendoj se Shkodra dhe Mali I Zi kane cfare te mesojne nga futbolli Turk. 3 zbuluesit e talenteve ishin te kenaqur me lojen e zhvilluar dhe besoj se te rinjte e te dy vendeve nese punojne shume I kane rruget e hapura.  Nese ka pune dhe vullnet atehere ne te ardhmen do te kemi te tjere si Savicevic dhe Elseid Hysaj.

 

Deri me tani promovimi I talenteve ka qene mjaft I veshtire por me te tilla bashkepunime, rruget drejt ekipeve te medha jane te hapura.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts