Saturday, February 24, 2024
HomeKronikaZjarr ne nje magazine ne Milot

Zjarr ne nje magazine ne Milot

-

NJË ZJARR I FUQISHEM KA PËRFSHIRË NJË MAGAZINË NË MILOT TË KURBINIT PASDITEN E SË MARTES. FLAKET JANË PËRHAPUR MENJEHERE DUKË RREZIKUAR EDHE PYLLIN NË AFERSI TË MAGAZINES. MAGAZINA E ISH REZERVAVE TË SHTETIT AKTUALISHT ISHTE BOSH DHE NUK PËRDOREJ. SHERBIMI ZJARFIKES KA MBERRITUR MENJEHERE NË VENDNGAJRJE PËR SHUARJEN E FLAKEVE MEGJITHATË JANË DASHUR DISA ORE QË FLAKET TË VIHEN NËN KONTROLL. NË MBESHTETJE TË SHERBIMIT ZJARRFIKES TË KURBINIT KANË SHKUAR EDHE FORCAT E LEZHËS. FATMIRESISHT NGA KY ZJARR NUK KA PATUR DEME NDERSA U EVITUA QË FLAKET TË PËRFSHININ EDHE PYLLIN I CILI NDODHEJ VETËM DISA METRA LARG. BURIME NGA VENDNGJARJA TREGOJNË SE ZJARRI KA NSIUR NGA DJEGIA E FERRAVE NË AFERSI TË MAGAZINES.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts